skuska
Markízy patria k obľúbeným prvkom exterierového tienenia pre vonkajšie terasy, posedenia, altánky, zimné záhrady.
Markízy slúžia hlavne na horizontálné plošné tienenie väčších plôch, ktoré nie je možné zrealizovať napr. slnečníkmi.
Markízy dotvárajú architektonický vzhľad objektov, stávajú sa jeho nedeliteľnou a častoktrát veľmi charakteristickou súčasťou to platí hlavne pre markízy použité v gastronomických prevádzkach.
Ponúkame široké množstvo typov
markíz a ich prevedení, ktoré dokážu uspokojiť všetky požiadavky náročných klientov.
Nami dodávané
markízy sú ovládané motoricky z dôvodu ich pohodlného ovládania a hlavne z dôvodu ich ochrany pre dažďom a hlavne vetrom.
Ovládanie
markíz môže byť jednoduchým nástenným vypínačom, diaľkovým rádiových ovládačom, prípadne pomocou lokálneho riadiaceho systému markízy, alebo centrálneho riadiaceho systému budov.
Klientom odporúčame použitie ochranných systémov ktoré ochránia vašu markízu pred dažďom a silným vetrom.
Markízy prioritne neslúžia na ochranu pred dažďom a nie sú stavané na ochranu napr. záhradného nábytku pred dažďom. V prípade ak máte záujem o ochranu aj pred dažďom, pozrite si prosím sekciu PERGOLY, ktoré môžu byť staticky a materiálovo určené na použitie aj v daždi, dokonca máme v ponuke aj PERGOLY pre celoročné použite - 4SEASON PERGOLY vhodné hlavne pre REŠTAURÁCIE A GASTRONOMICKÉ PREVÁDZKY.


Dôvody prečo neodporúčame použiť markízy v daždi :

  • nedá sa garantovať množstvo vody, ktoré naprší do markízy, pri veľkom množstve dochádza k vytvoreniu "bazénika", kde stojí voda a preťažuje markízu.
  • markíza sa môže navynúť späť iba suchá a to v prípade dlhotrvajúcich dažďov nie je možné
  • dažde bývajú často spojené s vetrom a to spolu s preťažením od nahromadenej vody môže spôsobiť neopraviteľné poškodenie, prípadne vytrhnutie makrízy zo steny.
  • pri daždi je prach zmývaný do miest , kde voda stojí a tam sa ukladá a hromadí
  • látka sa preťažením vody deformuje a látka markízy stráca svoj tvar
  • pri dlhodobom navinutí mokrej markízy dochádza k vzniku plesiam na látke.

Našim klientom odporúčame v prípade, ak nemajú markízu skrytú v navinutom stave pre poveternostnými podmienkami použitie MARKÍZY V BOX-e, ktorý slúži na ochranu látky počas nepriaznivého počasia a v zime.
Markízy je v prípade potreby možné vybaviť systémom naklánania, ktoré slúži na ochranu pred klesajúcim, ale stále horúcim.
Markízy je možné doplniť aj o volán, ktorý slúži tiež na doplnkovú ochranu pred klesajúcim slnkom.